Guns N` Roses`ın efsane ismi Axl Rose, emeklilik için hazırlık yapıyor olabilir. Yeni Guns N’ Roses ekibiyle son olarak 2014 yılında Las Vegas`ta konserler veren ve ardından resmi konser DVD’sini satışa sunan Rose, uzun süredir sessizliğini koruyor.

Axl’ın bu sessiz sürecinde, yeni GN’R’dan Ron “Bumblefoot” Thal ve DJ Ashba ayrıldı. Bass gitarist Tommy Stinson‘ın da gitmeye yakın olduğu bildirildi. Eh, bir taraftan da orijinal kadronun tekrar bir araya gelip, büyük bir turneye çıkacağı söyleniyor. Axl’ın yıllar sonra Slash ile tekrar iyi ilişkiler kurduğunun duyulması da heyecanla karşılanmıştı…

Ne var ki tüm bu gelişmeler olurken Axl’dan yine hiçbir ses çıkmadı ve bu “emeklilik” söylemlerinde de Axl’ın resmi bir açıklaması söz konusu değil. En azından henüz…

Axl Rose – Fã Clube sitesinde yer alan bilgilere göre Axl, 2014’teki Las Vegas konserlerinin ardından bir daha sahneye çıkmayı düşünmemeye ve emekli olmaya karar verdi. İsimsiz kaynaklara göre Axl, yeni bir turne için sesini yeterli görmüyor. Bu yüzden de artık sahneleri tamamen bırakmak ve Malibu’daki evinde yaşantısını sürdürmek istiyor.

Bu arada, orijinal kadronun tekrar birleşse bile çok az sayıda konser verebileceği ve bu konserlerin ardından Axl’ın emekli olabileceği de konuşuluyor.