Bullet For My Valentine, Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklama ile grubun 12 yıllık bas gitaristi Jason James`in gruptan ayrıldığını duyurdu. Açıklamada Jason James’in grup ile yollarını ayırdığı bilgisinin yanı sıra, şu anda sadece yeni albüme odaklandıklarını ve yeni yılda hayranları heyecan verici şeylerin beklediği de yazıyordu. İşte açıklama;

Bütün hayranlarımıza,

Jason’ın artık grupta yer almadığını sizlere pişmanlıkla duyuruyoruz. James yaklaşık 12 yıldır grubun bir parçasıydı, bizim hayatlarımızda sonsuza kadar yer edindi ve onu biz de en az sizin kadar özleyeceğiz. Grubumuz için yaptığı onca fedakarlıktan sonra, ne yaparsa yapsın onun için iyi sonuçlanmasını diliyoruz.

Jason’ın yerine gelecek kişiyi doğru zaman geldiğinde sizlere duyuracağız, ama o zamana kadar yeni albümümüze odaklanacak ve bu albümün bütün yaptıklarımızın içinde en iyisi olması için uğraşacağız.

2015 yılı için çoktan heyecan verici şeyler gerçekleşti ve bunları en kısa sürede sizlere duyuracağız.

Bizi hep desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

– Matt, Padge, Moose

Grubun yeni bir albüm için stüdyoya girmiş olma ihtimali var. Yayınlanacak olan yeni haberler büyük ihtimal bu konu üzerine olacak. Bekleyip göreceğiz.