Geçtiğimiz yılın Mayıs ayından bu yana yarasalar Osbourne ailesinin peşini bırakmıyor. 33 yıl önce yarasanın kafasını koparan Ozzy`den intikam için toplanan yarasalar Ozzy`i maddi anlamda zorlayacak gibi.

Mayıs 2014`te Osbourne ailesinin Buckinghamshire`daki evini yarasaların bastığı kayıtlara geçmişti. Araştırmalara göre yarasalar eve yuva yapmıştı. Yaban Hayatını Koruma Dernekleri yarasalara zarar vermeden bu sorunun üstesinden gelmişlerdi. Evde meydana gelen zararlar ufak çaptaydı.

Daily Record`a göre; kahverengi kanatlı, uzun kulaklı yarasa kolonisi yeniden Ozzy`nin evini yuva olarak kullanmaya başladı. Yasalara göre bu sorun, yarasalara zarar vermeden giderilmeli. Bu yüzden titiz bir çalışma yürütülmesi gerekiyor. Ev karantina altına alınacak ve yarasalar bu bölgeden geri dönmemeleri üzerine uzaklaştırılacak. Bütün bunların masrafı ise 27.000 dolar.

Osbourne ailesini bu sorun yeterince meşgul etmiyormuş gibi, mahkemelik de olabilirler. Eğer bu işlemler sırasında yarasalara zarar gelirse (yarasa koruma yasalarına uyulmazsa) Ozzy, 27.000 dolar artı 7.600 dolar ödeyecek. Eğer, 7.600 dolar ödenmezse 6 aylık hapis cezası gelecek.

Diğer yandan Ozzy, heavy metal`in öncüsü Black Sabbath`ın son albümü için çalışmaya devam ediyor.