The Trap Set, Guns N` Roses`ın efsaneleşmiş kadrosunun davulcusu Steven Adler ile bir röportaj gerçekleştirdi. İşte o röportajdan alıntılar:

– Depresyona girmenle ilgili neler söylersin?

Depresyonda değildim… 25 yaşıma kadar hiç depresyona girmemiştim ve Guns N’ Roses diğer üyeleri beni gruptan kovdular, ve onları mahkemeye vermek durumunda kaldım. Bu acı vericiydi. 25 yıldır depresyonun ne olduğunu biliyordum. Fakat son bir yıl içinde sadece 41 gün ayıktım ve hiç depresif olmadım. Bu harika birşey. Her gün hastalıktan öleceğimi düşündüm. Sabah 6’dan gece 2’ye kadar  Jägermeister içerseniz vücudunuz bunu kaldırmaz. Fakat ben bunu defalarca yaşadım. Bu inanılmaz, ve bunu seviyorum.

– Ayık olduğun zamanların farkı ne?

Bu zamanlarda ise adımlarımı atıyorum, çalışıyorum. Sponsorum var. Onun dediklerini yapmaya çalışıyorum.

– İtidal sahibi figürünü anlatır mısın?

Verecek sevgim var. Ve çok şey var. Neşeliyim, mutluyum, gülümsüyorum ve müziklerime aşk kelimeleri yazıyorum. Ezik, kederli ve yapayalnız bir kişi olmadığımı öğrendim. Şimdi harika arkadaşlarım var, ben harika bir hayat sahibiyim ve büyük bir insanım, sevgi dolu.. Ben hayatımda hiç geçen bir yıldaki kadar gülmedim.

– Ne için müteşekkirsin?

Ben hayattayım ve onlar hayatta ve sağlıklı. Buna seviniyorum. Ve en önemlisi Slash, yeniden benim arkadaşım olmuştur. Ayık olduğumdan bu yana Slash ile daha iyi arkadaş olduk. Ve bu benim için çok önemli.

– Slash ile ilişkini nasıl düzelttin?

Kendimi kanıtlayabildim. Çünkü o ayıldı. Bunu 11 senedir düşünüyordum. Ve temelde, bir takım çabalarda bulunuyoruz ve bu çabaları insanlara gösterirseniz onlar sizin hakkınızda birşeyler yapabilir ve sizin yanınızda olurlar. Ama onların çabalarını görmezseniz, her şey israf olacak. Ama ben bir çaba gördüm. Ve o, sadece beni gördü. Yine dostuz, mutluyum. Ve klasik Guns N’ Roses kadrosunun gerçekleştireceği bir birleşim beni çok heyecanlandıracak. Çünkü o adamları seviyorum.  Kimseden nefret etmiyorum. Zaman, tüm yaraları iyileştirmek gerekiyordu. Ve aradan 25 yıl geçti. Lanet olsun… Hadi ama! Devam edelim! İnsanlar için birşeyler yapalım!

Biraz uzun bir çeviri oldu fakat grubun iç yüzünde gerçekleşen hadiseleri görmek adına faydalı olacaktır. Guns N’ Roses’ın tekrar birleşmesi pek mümkün gözükmese de eski üyelerin bu konuda çok iyimser ve istekli olduklarını söylemek mümkün.