2012 Cadılar Bayramı gecesi, Mitch Lucker alkolün etkisiyle trafik kazası geçirmiş, hayatını kaybetmişti. Bu olaydan sonra grubun kariyeri ne olacak tartışması başladı. Bir kesim, Mitch Lucker olmadığı için grubun sona ermesi gerektiğini savunurken, diğer kesim de yeni bir vokalle yola devam edilmeli görüşünü savunuyordu. Suicide Silence müzik kariyerine devam etme kararı aldı ve All Shall Perish’in vokalisti olan Eddie Hermida ile anlaştı.

Yeni albümde Mitch Lucker’ın arkasında bıraktığı sözler kullanılıyor. Gitarist Mark Heylmun’un bu konu hakkında söyledikleri var;

Mitch aklına gelen sözleri not alırdı ve şarkı sözü yazmaya çalışırdı. Yeni albümde Mitch’ten de bir iz olması gerektiğini biliyorduk ve O’nun arkasında bıraktığı sözleri alıp kullanmaya karar verdik. Albümün ismi de böyle ortaya çıktı. You Can’t Stop Me parçası albüme isim verdi. Albümün ismi çok dikkat çekici oldu. Mitch Lucker’ın hatırasına saygı duyduğumuz için fanlarımızdan da olumlu yorumlar aldık.

Eddie’nin aramıza katılmasıyla albüm için kayıtlara başladık ve birkaç parça kaydettik. En iyi kayıtlarımız olduğunu söyleyemem ama en çok önemsediğimiz kayıtlar oldu. Mitch Lucker’ın sözleriyle yeni albüm yapıyor oluşumuz enerjimizi yükseltti. Bundan daha heyecanlı olamazdık. 

Suicide Silence’ın dördüncü stüdyo albümü ‘You Can’ Stop Me’ 15 Temmuz’da çıkacak. Eddie Hermida, Mitch Lucker’ın yerini doldurabilmiş mi göreceğiz.