Nisan ayına girdiğimizden beri ölüm haberleri almaya devam ediyoruz. 5 Nisan`da Kurt Cobain başta olmak üzere birçok rock yıldızını andık. Lynyrd Skynyrd`in kurucu davulcusu Bob Burns`ün trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini öğrendik. Daha sonra, Tom Araya`nın annesini kaybettiği haberi geldi. Şimdi de Taproot`un frontman`i Stephen Richards annesine veda ediyor.

Stephen`ın annesi Kathy 20 senedir kanserle savaş veriyordu. 30 Mart 2015`te vücudu baskıyı kaldıramadı ve gözlerini yumdu. Grubun menajerinin açıklaması şöyle:

Kathy Richards, herkesin sevdiği biriydi. 20 yıldır kanserle mücadele ediyordu fakat daha fazla dayanamadı. Kathy gibi kanserle savaş verenler hala var. Bu yüzden bir yardım kampanyası başlattık. Buradan destek verebilirsiniz.

Taproot`un resmi açıklaması:

1997`den beri Kathy bu grubun en büyük destekçisi oldu. Şarkı sözlerimizi, albüm kayıtlarımızı önce O`na verirdik. Dinlerdi ve fikrini söylerdi. O, bütün grubun annesi konumundaydı. O olmadan işler zor ilerleyecek. Ailesi, arkadaşları ve Taproot O`nu çok özleyecek.