Gitar çalmak güzel, ama öğrenme süreci birçoğumuz için o kadar da güzel değil. Gitar çalmak isteyip de öğrenme sürecinde sıkılan ve bu işten vazgeçen birçok kişi var. Hatta siz de onlardan birisiniz belki de? İşte Jamstik+ burada devreye giriyor ve gitar öğrenmek isteyenlere eğlenceli ve kolay bir şekil de eğitim sunmayı amaçlıyor.

Bir Kickstarter projesi olarak başlatılan ve şimdiye kadar 341 bin doların üzerinde bağış toplayan cihaz, tipik bir gitardan farklı olarak, gövdesiz bir klavye gibi görünüyor. Tabii tellerden diğer elektronik parçalara kadar her şey burada yer alıyor. Klavye kısmı, normal bir gitarda olduğu gibi işlev görüyor ve bu cihazı yanınızda da rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz.

Bir diğer güzel tarafı ise, bu gitarla çalışırken kimseye rahatsızlık vermiyorsunuz. Böylece iş yerinde, sokakta, hatta otobüste bile bu cihaz çalışabilirsiniz. Nasıl mı? Cihaz, Bluetooth 4.0 aracılığıyla iPhone, iPad ve Mac gibi Apple ürünlerine kablosuz olarak bağlanabiliyor. Hem kendi yazılımı var hem de iOS’ta yer alan birçok gitar eğitim yazılımına destek veriyor. Kimse rahatsız olmasın istiyorsanız takın kulaklığınızı ve böylece gitarla çaldığınız melodileri yalnızca siz duyun. 

Buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfada cihaz hakkında daha fazla bilgiye ve tanıtım videolarına ulaşabilirsiniz. İlk parti ürünlerin Haziran 2015 gibi gönderilmeye başlanması planlanıyor. Ve şunu da ekleyelim. Şimdiden 199 ve 229 dolarlık özel gitar eğitim paketleri tükendi bile. Tabii sayfada farklı seçenekler de var.

Kaynak: Teknokulis