Amerikalı alternatif rock grubu The Pretty Reckless’ın yeni albümü Going to Hell, bu ay içerisinde piyasaya sürülmüştü. Fakat albümün kendisinden çok, grubun medyatik vokalisti Taylor Momsen’ın albüm kapağında yer alan çıplak fotoğrafı ilgi görmeyi başarmıştı. O fotoğraf ile ilgili Rolling Stone dergisine konuşan Momsen, şunları söyledi:

Doğduğumuz zaman hepimiz çıplağız. Eğer bunu şok edici buluyorsanız, bu sizin kendi bakış açınızla ilgilidir. John Lennon, Two Virgins dergisine çıplak poz verdiği zaman insanları şok etmeye çalışmıyordu. O sadece elinden geldiğince dürüst ve saf olmaya çalışıyordu ve benim yapmak istediğim de buydu. 

Albüm kapağıya ilgili fikir Pink Floyd’tan geliyor. Havuz başında boyanmış çıplak kadınların oturduğu fotoğrafı biliyorsundur. O benim en sevdiğim posterdi ve onların fikrini çaldım.

Canlı performanslar sırasında sahneye üstsüz çıkmayı tercih eden bir frontman için makul bir açıklama olmuş. Bahsi edilen Pink Floyd posterine ve The Pretty Reckless’ın yeni albümünün kapağına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Taylor Momsen Çıplak Fotoğraf - The Pretty Reckless

Pink Floyd Poster - Çıplak Kadınlar