Vinnie Paul yıllarıdır müzik sektörünün içinde olan birisi. Çaldığı gruplarla, yaptığı etkinliklerle ve müzik dışındaki uğraşlarıyla hep göz önünde oldu. Music Business Fact, Vinnie Paul ile konuştu ve Vinnie`den tecrübelerini, günümüz müzik endüstrisi hakkında ne düşündüğü anlatmasını istedi. Music Business Fact, bu tecrübeleri müzisyenlik yolunda ilerleyenlere ulaştırıyor.

Vinnie Paul, müzik endüstrisini şöyle anlattı:

İnsanların plak almak için sıraya girdiği günlere geri dönmek ne güzel olurdu. Her şeyin geleneksel yolla yapıldığı günler daha hoştu. Eskiden yaptığınız albümler uzun süre konuşulurdu. Şimdi, bugün albüm çıkarsak ertesi gün unutulur.

Festivaller bu sektör için kilit noktada. Son yapılan festivallere bakacak olursak yeni bir grup göremeyiz. Her zaman Metallica, Aerosmith, Judas Priest, Van Halen, Kiss var. Bu gruplar çok uzun zamandır sektör içinde. Yeni headliner grup yok. Linkin Park ve Slipknot bunu kırmayı başaran nadir gruplardan. Yeni gruplara ihtiyaç var. Metallica sonsuza kadar çalmayacak, Judas Priest her konserde aynı performansı gösteremeyecek. Bu gruplar bittikten sonra ne olacak? Bu yüzden yapımcıların, organizatörlerin bu işle ilgilenen herkesin taze bir headliner bulması lazım.