Lemmy`nin ölümüyle 2015`i buruk bir şekilde geride bıraktık. Rock ikonunun hayata veda etmesinin ardından arkadaşları, ailesi ve hayranları sosyal medyadan güzel sözler söyledi. Günler geçti, bizim tarih/saatimize göre 10 Ocak`ın gece vakitlerinde Lemmy`nin cenaze töreni yapıldı. Sosyal medyada dikkat çeken isimler bu sefer kürsüye çıkıp anılarını anlattı, duygularını ifade etti. Bu anlara yaklaşık 300 bin kişi şahitlik etti. Törende bulunanlar ve konuşmalar şöyleydi;

Paul Kilmister (Lemmy`nin oğlu) babasının imajına benzer bir kıyafetle konuşmasını yaptı: Ağustos ayında bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamıştık. Ne olursa olsun konserlere devam etmek istiyordu. Lemmy olmak böyle bir şey. Ben çocukken babam bana bilmece gibi gelirdi. Ebeveynlerinizi seçemezsiniz derler ama piyangoyu kazanmıştım. Lemmy`e sahiptim. Rock and roll doluydu. Harikaydın baba.

Motörhead`in davulcusu Mikkey Dee: Motörhead Lemmy`nin ikinci ailesiydi. Onunla geçirdiğim her dakika çok değerli. Lemmy ile aynı sahnede çalmak bir onur. Sadece biz ondan bir şeyler öğrenmedik. O, dünyaya bir şeyler anlatıyordu. Eğer ona kulak verdiyseniz bizle aynı duyguları yaşıyorsunuz demektir.

Matt Sorum: Birçok insan “Lemmy is God” der. Ben buna inanıyorum. Zor zamanlarımda yanımdaydı. Bana asla pes etmememi öğütlerdi.

Slash: Benim yaşıtlarımın olmak istediği insan. Duruşuyla, müziğiyle diğer rock and roll gruplarından ayrılıyordu. Herkesin saygısını kazanan eşsiz bir müzisyendi.

Scott Ian: Lemmy, bizim müziğimizin vücut bulmuş haliydi. Rock and roll`un sadece müzik değil bir hayat olduğunu gösterdi. Teşekkürler.

Rob Halford: Lemmy ile ilk karşılaştığımızda bana heybetli görünmüştü. Ne yapacağımı bilememiştim. Hayatını kendi istediği gibi, başına buyruk yaşadı. Seni seviyoruz Lemmy.

Robert Trujillo, Lars Ulrich ve Dave Grohl da törendeydi. Lemmy ile yaşadıklarını ve ne ifade ettiğini anlattılar.

Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen çiçeklerle, anılarla Lemmy Kilmister son yolculuğunu yaptı.